הדברת עש – הכול על אודות עש המזון ועש הבגד

בישראל קיימים שני סוגים של עש, עש המזון ועש הבגד. שני סוגי העש גורמים לנזקים רבים, הם משחיתים בגדים וארונות, ניזונים ממגוון גדול של מאכלים, מתרבים בתוכם ומונעים מדיירי הבית להשתמש במאכלים אלו. בכל מרה שבו אתם מגלים עש בבית, עש הבגד או עש המזון, חשוב להזמין מיד מדביר מקצועי מומחה בתחום ההדברה כדי למנוע את ההתפתחות המהירה של העש ולהקשות על ביצוע הדברת עש בעתיד. צרו קשר עם “דדי הדברות”, המומחים בתחום של הדברת העש והמובילים בתחום של הדברה ירוקה, הדברה ללא חומרי הדברה רעילים.

עש הבגד – כל מה שחשוב לדעת

הנזק לבגדים נגרם על ידי הזחל של עש הבגד. מערכת העיכול של הזחל חזקה מאוד, הוא מסוגל לאכול את כל סוגי הבגדים, אפילו אריגים גסים. הזחלים מתרבים במהירות, עוד לפני שמבחינים בהם. אם גליתם קרעים או חורים בבגדים, הזמינו מיד מומחה בתחום הדברת עש כדי לבצע טיהור יסודי ולמגר את העש מביתכם לתמיד.
עש הבגד מסוגל לגרום גם לנזקים לרכוש, בעיקר לארונות, הוא מכרסם לאט, אך בהתמדה, את הארונות והורס אותם.
יש שיטות שונות של הדברת עש הבגד. באמצעות ריסוס הארונות, הקירות והתקרה הקרובים לאזור הנגוע או באמצעות אבוקות עשן אשר ידבירו את העש הבוגר וימנעו הטלת ביצים חדשות או באמצעות מלכודות פרומון המושכות את העש ולוכדות אותו.
את הבגדים חשוב לכבס לאחר פעולת הדברה או למסור את כל הבגדים שחושדים שיש עליהם כיני עש או זחלים לניקוי יבש.

עש המזון – כל מה שחשוב לדעת

עש המזון ניזון ממגוון מוצרי אוכל, הוא מכרסם מוצרי דגן, תבלינים, קטניות, עוגות, פולי קפה, שוקולד ועוד.
עש המזון מסוגל לחדור גם אל תוך שקיות מזון סגורות. המזון בדרך כלל, יהיה מכוסה בקורים דקים, לכן חשוב לאחסן את מוצרי המזון בכלים סגורים או במקפיא.
מצאתם עש בארונות ובמוצרי המזון, זרקו מיד את כל מוצרי המזון והזמינו מומחה בתחום הדברת עש. רצוי מומחה המדביר בשיטות של הדברה ירוקה, הדברה שאינה מזיקה לבריאות.
יש שיטות שונות של הדברת עש, מומחה מקצועי יבדוק את האזורים הנגועים ויתאים לכם את השיטה האפקטיבית ביותר.