הדברת תהלוכן האורן – הדברה של עש המהווה סכנה לבני האדם ולעצי האורן

תהלוכן האורן הוא עש הנפוץ בעיקר בתחילת חודש ספטמבר ומקנן על ענפי עץ האורן. הדברת תהלוכן האורן היא חיונית בשל הפגיעה בבני האדם. לעש האורן שערות הצורבות בעור ובעיניים, והוא מזיק גם לעצי האורן, בעיקר לעצים הצעירים. רק מדביר מקצועי אשר התמחה בתחום של הדברת תהלוכן האורן ידע איך לבצע את ההדברה במקצועיות ובהצלחה. צרו קשר עם “דדי הדברות” המומחים בהדברת עש האורן והמובילים בתחום של הדברה ירוקה, הדברה ללא חומרי ריסוס כימיים המזיקים לבני האדם ולסביבה.

הדברת תהלוכן האורן – נא להכיר

תהלוכן האורן הוא עש הנפוץ ביותר, הוא מצוי בעצי האורן הרבים הפזורים בישראל ופעיל בעיקר בחודש ספטמבר. בחודש זה יוצאים הבוגרים מהקינים ועל גופם מעטה של שערות. כאשר השערות באות במגע עם בני האדם הן צורבות את העור ואת העניים. לא אחת המפגש עם תהלוכן האורן עלול להסתיים בגירויי חזק בעיניים ובעור ובדלקות קשות.
לתהלוכן האורן יש מספר אויבים טבעיים, צרעות, סוגים שונים של ציפורים ופטריית הקרקע. הם תוקפים את הגלמים, אך יעילותן מוגבלת. כדי למגר את עש האורן יש צורך במדביר מקצועי ומיומן ,מומחה בתחום הדברת תהלוכן האורן.

מחזור החיים של תהלוכן האורן נמשך כשנה. הבוגרים מגיחים בחודשי הסתיו והזחלים הראשונים בוקעים בחודש אוקטובר. זמן הדגירה נמשך כשבועיים, והתפתחות הזחל לאחר הבקיעה נמשכת בין שלושה שבועות לחודש.

תהלוכך האורן מסוכן לבריאות השערות הצורבות מכילות ארס שאינו מתפרק בקלות. הן גורמות לדלקות קשות בעור ובעיניים, לפגיעה במערכת הנשימה להקאות, לקשיים בבליעה ולעתים אף מגבילים באופן זמני את כושר הראייה.

הדברת תהלוכן האורן – מלחמה משותפת של גורמים רבים

אם בביתכם יש עצי אורן ובהם מצוי עש האורן עליכם להזמין במהירות מומחה מקצועי בתחום הדברת תהלוכן האורן. שיטת ההדברה הנפוצה ביותר היא הדברה באמצעות ריסוס והזרקת חומרי הדברה לתוך הגזע, רצוי בחודשי החורף, כדי להשמיד את הזחלים החדשים הניזונים מעלי העץ עוד בטרם גידלו שערות ועדיין הם אינם מהווים סכנה לבני האדם.
גם הקרן הקיימת מבצעת הדברת תהלוכן האורן. הדברה זו מתבצעת באמצעות ריסוס מהאוויר.בחודשי ינואר עד מרץ מאתרת הקרן הקיימת את הקינים של עש האורן ומורידה אותם מהעצים.
כאשר אתם מזמינים מומחה בתחום הדברת תהלוכן האורן חשוב לברר האם הוא משתמש בחומרי הדברה המאושרים על ידי משרד הבריאות.