הדברת פסוקאים – תנו למומחים בתחום לעזור לכם!

פסוקאים הם חרקים זעירים המצויים בכריכות הספרים ולכן הם מכונים גם בשם “כיני הספרים”. הפסוקאים גורמים בעיקר נזק לרכוש ופוגעים במראה האסתטי של הבית. הם אינם מעבירים מחלות, אך עלולים לגרום לתופעות קשות של אלרגיה לבני הבית. אל תחכו עד שהנזק כבר ייגרם, אם אתם מגלים סימנים של פסוקאים בבית , צרו מיד קשר עם “דדי הדברות” המומחים בתחום של הדברה ירוקה, הדברה ללא חומרים כימיים מסוכנים.

הדברת פסוקאים – נא להכיר את החרק

אורך הגוף של הפסוקאים הוא 3 מ”מ, צבעם צהוב, חום או אפור. יש להם עיניים בצדי הראש ושלוש עיניות במרכז המצח. לפסוקאים חסרי הכנפיים יש עיניים מנוונות ולזכר יש עיניים גדולות יותר מאשר לנקבה.
הפסוקאים חיים על העצים, בין האבנים, בין העשבים ובמחסנים. הם ניזונים מחומר אורגני ומהדבק הנמצא בכריכות הספרים.
בעולם קיימים כאלפיים סוגים של פסוקאים, בישראל מצויים רק כתשעה עשר סוגים. הפסוקים המצויים בישראל מאופיינים בחוסר כנפיים.

איך נוכל לזהות את הפסוקאים?

מראה הפסוקאים מזכיר לרבים מאתנו את המראה של הכינים בראש. הם זעירים ביותר חלקם בצבע אפור לבן וחלקם בצבע צהוב לבן. אם מצאתם בבית כינים ולא על הראש, סביר להניח כי אלו פסוקאים. חשוב לדעת כי הפסוקאים מתרבים במהירות, לכן אל תהססו, הזמינו מיד מומחים בתחום של הדברת פסוקאים כדי למנוע נזק רב לרכוש ופגיעה בבריאות.

הדברת פסוקאים – איך להצליח במלחמה נגד הפסוקאים?

הפסוקאים נמשכים לכל מקום שבו יש עובש, רטיבות ולחות. לכן כדי למנוע את מגפת הפסוקאים בביתכם, הימנעו מיצירת תנאי לחות, פתחו את החלונות ואווררו את החדרים באופן קבוע. במרתפים, בחרי ביטחון ובכל מקום שבו לא מצויים חלונות חשוב להתקין סופחי לחות. אם יש לכם ספרים ישנים, אחסנו אותם בארונות אטומים.
כדי להילחם בפסוקאים יש להשתמש באופן קבוע בשואב אבק רב עוצמה. שאבו היטב בכל אזורי הספריות בבית ואל תפסחו על החריצים ובין הספרים.
מדביר מקצועי בתחום הדברת פסוקאים יבצע ריסוס עם חומרי הדברה, רצוי ממשפחת ההדברה הירוקה, בתקרה, על הקירות, מאחורי התמונות ובארונות הספרים והבגדים. לאחר הריסוס יש לבצע ערפול בכל האזור הנגוע באמצעות טיפות זעירות של חומרי הדברה שיפוזרו בחלל.
לאחר ההדברה הסירו את כל הבדים החשופים, כלי מיטה, כיסויים ועוד וכבסו אותם בטמפרטורה של שישים מעלות.