הדברת תיקנים – על סוגי הג’וקים ועל תהליך הריסוס
ג’וקים, או בשמם הנוסף תיקנים, הם החרקים המצויים ביותר כמעט בכל בית. הג’וקים מגיעים אלינו בעונת הקיץ, הם אוהבים חום ולחות ובוחרים להתנחל במקומות לחים וחשוכים בבית. הג’וקים מעבירים מחלות, ולכן חשוב לבצע ריסוס נגד ג’וקים. “דדי הדברות” היא חברת ההדברה המובילה בתחום ריסוס נגד ג’וקים. מצאתם ג’וקים בבית, אל תהססו, הזמינו את “דדי הדברות” מיד.

סוגי התיקנים הנפוצים בישראל
בעולם יש שלושת אלפים וחמש מאות סוגים של תיקנים. בישראל נפוצים במיוחד שלושה סוגים. תיקן אמריקאי, תיקן מזרחי ותיקון פסים. מדביר מקצועי חייב לזהות את סוג התיקן לפני שהוא מתחיל לבצע ריסוס נגד ג’וקים. לכל סוג של תיקן יש להתאים את חומרי הריסוס הייעודיים.

תיקנים מסתגלים מהר מאוד לסביבת בני האדם, הם מתרבים במהירות עולמית, לעתים מהר יתר מאשר קצב ההתרבות של בני האדם. מצאתם תיקן אחד בבית? מרב הסיכויים כי בימים הקרובים תמצאו תיקנים רבים נוספים. לכן, אל תחכו, צרו קשר עם מומחים בתחום של ריסוס נגד תיקנים כדי לפתור את הבעיה בעודה קטנה יחסית.

תיקנים חיים בלילות. הם מגיחים מכל החורים האפלים ותרים אחרי מזון. כדי למנוע את בואם חשוב להקפיד על ניקיון ועל היגיינה ברמה גבוהה. אסור להשאיר פירורים ושאריות מזון על השיש, על השולחן ועל הרצפה, במיוחד בלילות הקיץ החמים.

ריסוס נגד תיקנים – על התהליך
לפני שאתם מזמינים חברה העוסקת בריסוס נגד תיקנים חובה לברר האם החברה פועלת ברישיון והאם חומרי הריסוס שבהם היא משתמשת מאושרים על ידי משרד הבריאות, וכמו כן עוסקת בתחום ההדברה ירוקה.
לפני שמגיע המדביר יש לרוקן את ארונות המטבח והאמבטיה ולהרחיק את כל הרהיטים מהקירות. את כל הצעצועים והכלים הבאים במגע עם ילדים יש לארוז בשקיות אטומות. את כל האוכל חשוב לאחסן בכלים סגורים או בשקיות אטומות.

בקשו מהמדביר הנחיות האם אתם יכולים להישאר בבית בזמן הריסוס במיוחד באשר לקשישים, ילדים קטנים וחיות מחמד. בדרך כלל כאשר מבצעים ריסוס נגד ג’וקים, לא חייבים לעזוב את הבית.