הדברת קרציות וקרציונים

פרטים טכניים :
אורכה של הקרצייה כ 1 ס”מ, גפי פיה בולטות במבט למעלה, גופה עגלגל, 4 זוגות רגליה הפרוקות בולטות לצדדים , גבו של הזכר מכוסה שריון, ואילו גב הנקבה מכוסה שריון רק בחלק גופו הקדמי

קיימים 2 מינים עיקריים קרציות קשות, ורכות ,ההבדלים בינם הם :

קרצייה קשה יש הבדלים מורפולוגיים בין זכר לנקבה, בעל מגן גב ,מספר הנימפות 1, גפי הפה בקדמת הגוף ,הנקבה מטילה עד 18000 ביצים ומתה, בוגר בגודל של 5 מ”מ עד 1 ס”מ, פתח הנשימה לאחר הרגל הרביעית. לדוגמה קרצית הכלב, אשר עולים על חיות, מוצצות דם, יורדות לקרקע ומנשלות .
קרצייה רכה אין הבדלים בין זכר לנקבה, חסר מגן גב, גפי הפה נמצאים בצד הגוף ,
מספר הנימפות בין 2-8 ,פתחי הנשימה בין הרגל השלישית לרביעית,מטילה בכל הטלה כ100 ביצים, וממשיכה לחיות.
קרצייה רכה-דוגמה קרצית המערות, אשר ניזונה מבעלי דם חם כמו עטלפים, יונקים גדולים, החיים במערות כמו דורבנים ,גיריות,האדם הוא פונדקאי אקראי , קרצית המערות יכולה לחיות שנים מתחת לקרקע ,גורמי המשיכה שלה הם פחמן דו חמצני, חום,תנודות בקרקע בד”כ.
חיילים מטיילים הם הנפגעים העיקריים, על בעלי חיים שואף לאפס כמעט שלא קיימות עליהם, 2-10 אחוז מהמקרים יכולה אף לגרום למוות.

הדברת קרציות הייתה מתבצעת בעבר על ידי ריסוס בחומרים על בסיס זרחניים אורגניים,כשעיקר הנגיעות לרוב על גבי האדמה ועל הקירות ידוע כי לקרציות יש נטייה להלך על קירות ,כיום קיימים חומרים שונים המאפשרים פיתרון לבעיית הקרציות.

נשמח לעזור ולייעץ

 קיימים מספר סוגים של קרציות וקרציונים לדוגמה :

קרציון הגרדת ,קרדית אבק הבית,קרציון העופות,קרציון החולדה, קרצית הכלב,וקרצית המערות .