הדברת פשפשים והדברת פשפש המיטה

כיצד אנו מתאימים את ההדברה למחזור החיים של הפשפש

הדברת פשפש המיטה היא אינה הדברה רגילה. בהדברת פשפשים חשוב להדביר את הפשפש לצמיתות. אם לא נדביר אותו לצמיתות, לאחר תקופה קצרה יתרבו הפשפשים בבית, יטרדו ויציקו לנו מחדש. קושי נוסף בהדברת פשפש המיטה הוא העובדה כי הפשפשים מסתתרים במקומות חשוכים, בסדקים צרים ובמקומות שקשה להגיע אליהם.  בשנים האחרונות פיתחו הפשפשים עמידות לחומרי הדברה מסוגים שונים, לכן רק מדביר מקצועי יוכל לבצע את ההדברה בהצלחה. ב”דדי הדברות ” צברנו ידע רב וניסיון, נשמח לתרום את הידע והניסיון ולעזור גם לכם!

הדברת פשפש המיטה –בואו ונכיר את הפשפשים

פשפש המיטה הם חרקים  הנטפלים אל בעלי חיים, לעכברים, תרנגולות, לחולדות, לכלבים לחתולים וגם לבני האדם.

מחזור החיים של הפשפש הוא בעל שלושה שלבי התפתחות הנקבה מטילה ביצים, הביצה מתפתחת לנימפה ואחר כך לבוגר. ביצי הפשפשים לבנות ועטופות בקליפה שקופה, דקה ומבריקה. שלב הנימפה נמשך בין ארבעה עד שישה ימים עד שנוצר הפשפש הבוגר.

הפשפשים מעדיפים לשהות במקומות מוסתרים בעיקר על מצע מחוספס. הם מצויים בסדקים, בחריצים, בין קפלי בד, בקופסות ועוד. הם מסתתרים בשעות האור ופועלים בשעות החשיכה. הם ניזונים מהדם שהם מוצצים והם מסוגלים לשרוד ללא תזונה גם מספר שבועות.

הפשפשים אינם מסוגלים לנתר ממקום למקום, הם עוברים למקוות חדשים באמצעות העברת חפצים

הדברת פשפש המיטה –  הכול על דרכי ההדברה

הדברת פשפש המיטה צריכה להתבצע בכל מקום שנמצאו בו סימנים ונגיעות של פשפשים. לא מומלץ להדביר בחומרי ריסוס כימיים, הם עלולים לגרום נזק לסביבה ולדייריי הבית. במרכז הארצי להדברת פשפשים משתמשים בחומרי הדברה ירוקים וידידותיים לסביבה ובאמצעים נוספים.

בשל מחזור החיים של פשפש המיטה יש צורך לבצע פעולת הדברה לפחות פעמיים בהפסקה בת עשרה ימים עד שבועיים בין הדברה להדברה. רק בדרך זו נוכל להיות בטוחים, עד כמה שאפשר, כי הצלחנו להדביר גם את הפשפשים הבוגרים שנוצרו לאחר ההדברה הראשונה. במקומות שבהם יש פשפשים רבים המפוזרים במספר מקומות, ייתכן ויהיה צורך לבצע הדברות נוספות.

טיפול של פשפש המיטה כולל איתור ניטור בקרה ורק בשלב הסופי הדברה.

הדברת פשפשים מתבצעת על ידי קיטור חם, שאיבה עם שואב עצמתי ורק בשלב הסופי הדברה מאסיבית בכל חלקי הבית כולל הקירות.

החומרים שאנו עובדים איתם ידידותיים וכמובן באישור משרד איכות הסביבה.

.