הדברת חפרפרות– כל מה שרציתם לדעת
חפרפרת היא ממשפחת היונקים אוכלי החרקים. שמה מעיד על התכונה המרכזית שלה, היא יודעת לחפור.
החפרפרת גורמת לנזקים רבים, היא מסוגלת להרוס דונמים שלמים של חקלאות, היא פוגעת בצנרת אשר מתחת לאדמה ועוד.
יש לכם חפרפרת? צרו קשר מיד עם “דדי הדברות”. אנו נוכל לפטור את בעיית החפרפרת לצמיתות

חפרפרת – נא להכיר
חפרפרת היא בעל חי השוכן מתחת לאדמה. היא ממעטת לצאת החוצה, ולכן היא מאבדת את יכולת הראייה שלה. היא משתמשת באפה הרגיש כדי למצוא מזונות.
החפרפרת חיה במחילות, היא יודעת לבנות מערכת מסועפת של מחילות. היא ניזונה משלשולים, מתולעים ומבעלי חיים זעירים אחרים.
חפרפרת אוכלת הרבה. ביום אחד היא מסוגלת לאכול מזון כמשקל גופה, ולכן היא נמצאת במירוץ מתמיד אחרי חיפוש אוכל.
מבנה הגוף של החפרפרת משתנה בהתאם למין. מבנה הגוף הממוצע נע בין שישה סנטימטר ועד עשרים סנטימטר.
החפרפרות עיוורות, חסר להן את החלק החיצוני של אפרכסת האוזן, אך על אף זאת יש להן שמיעה מצוינת. החפרפרת קולטת כל רחש וכל תזוזה המתרחשת מתחת לאדמה.
מחזור החיים של חפרפרת דומה למחזור החיים של החיפושית. לחפרפרת יש ארבעה שלבי התפתחות. ביצה, לרווה, גולם ובוגר. מהביצה בוקעת לרווה שהיא דמוי תולעת. במהלך גידולה היא משילה פעמיים את עורה. איברי הגוף מתפתחים בשלב הגולם, ושלב הבוגר זהו השלב האחרון שבו מגיחה החפרפרת אל החיים בחוץ.

חפרפרת גורמת לנזקים רבים חפרפרת יכולה להרוס גינות נוי ושטחים חקלאיים. היא חופרת מחילות ותלוליות באדמה ועלולה לפגוע גם בצנרת הנמצאת תחת האדמה. חפרפרת מסוכנת לבני האדם. נשיכת חפרפרת עלולה להיות מסוכנת ולהעביר מחלות שונות כמו וירוסים כלבת ועוד. כדי להרחיק חפרפרות יש להציב מלכודות עם פיתיונות. דרך נוספת היא הטמעת פיתיונות במעבה האדמה. אפשר גם להרחיק חפרפרת באמצעות כלי חפירה, לחפור באדמה ולהרוס את המחילות והתלוליות שיצרה החפרפרת. החיסרון בשיטה זו הוא שבדרך זו אנו, אומנם, הורסים את הקן של החפרפרת, אך יחד עם זה הורסים גם את הגינה.