רעל חולדות – על היתרונות ועל הסכנות
רעל חולדות הוא אחד האמצעים היעילים ביותר להדברת חולדות. הוא מתאים להדברת חולדות במקומות גדולים כמו מחסנים, האנגרים, שווקים מפעלים ועוד, אך עלול להוות סכנה בהדברת חולדות באזורי מגורים.
כאשר אתם עושים שימוש ברעל חשוב לוודא כי הרעל שבו אתם משתמשים מאושר לשימוש על ידי משרד הבריאות.
בחברת ההדברה “דדי הדברות” כל חומרי ההדברה הם באישור משרד הבריאות.
צרו קשר כדי שגם אתם תוכלו ליהנות מהדברה יעילה ובטוחה.

רעל חולדות – חמישה דברים שכדאי לדעת
רעל חולדות מכיל חומר אנטיקאוגולנטים, חומר נגד קרישת דם. מונע את קרישת הדם של החולדה והיא מדממת למוות, אינו ממית את החולדות מיד, אלא כעבור מספר ימים וזאת כדי שהחולדות לא יקשרו בין אכילת הרעל לבין סיבת המוות.
רעל חולדות מסכן בני אדם ובעלי חיים. כדי למנוע סכנות לבני האדם או לבעלי החיים שבבית, מחייב משרד הבריאות לפזר רעל חולדות באמצעות תיבת האכלה.
תיבת האכלה היא תיבה המתאימה למידות של החולדה, ובתוכה מונח פיתיון מורעל. כאשר שמים את רעל החולדות בתיבת האכלה, קטנים מאוד הסיכויים כי ילדים, בעלי חיים או חיות המחמד יינזקו מהרעל.
השימוש ברעל חולדות מותר רק למדבירים בעלי רישיון ממשרד הבריאות ומהמשרד להגנת הסביבה. חברות הדברה משתמשות בו רק במקומות פתוחים או במקומות גדולים שבהם מצויות חולדות רבות. בדרך כלל כדי להדביר חולדות בבית נוקטים המדבירים בשיטות אחרות.
הרעל מהווה סכנה לבעלי החיים, הרשויות המקומיות משתמשות בו בכדי להדביר אזורי מגורים שבהם מצויות חולדות רבות. כלבים או חתולים עלולים להיפגע.
אם יש חשד, אפילו קטן ביותר, כי חיית המחמד שלכם הורעלה ברעל חולדות, יש לפנות בדחיפות לווטרינר. ארבע השעות הראשונות לאחר אכילתו הן שעות קריטיות. הווטרינר ייתן לכלב זריקת הקאה והוא יפלוט את החומר הרעיל. לאחר ארבע שעות הטיפול יהיה מסובך יותר.