רעל עכברים- הכול על אודות רעל עכברים
רעל עכברים הוא אחת השיטות הנפוצות ביותר במלחמה נגד העכברים ומכרסמים נוספים. רק מדביר מיומן ומקצועי, בעל הסמכה ממשרד הבריאות מהמשרד להגנת הסביבה רשאי לעשות שימוש ברעל עכברים. חברת ההדברה “דדי הדברות” פועלת ברישיון, כל חומרי ההדברה שבהם משתמשת החברה מאושרים על ידי משרד הבריאות. צרו קשר עם “דדי הדברות” כדי להדביר את העכברים ולשמור על בריאותכם.

רעל עכברים – על סוגי הרעלים השונים
יש שלושה סוגים של רעל עכברים. יש סוגי רעלים הממיתים את העכברים מיד לאחר שהם טועמים את הרעל, יש סוגי רעלים שבהם ההרעלה אינה מתרחשת מיד, אלא כמה ימים לאחר בליעת הרעל ויש סוגי רעלים מושהים הפוגעים במערכת העצבים ובמנגנוני קרישת הדם של העכברים וממתים אותם רק לאחר מספר שבועות. העכברים הם חיות בעלות חושים מפותחים. אם יקשרו העכברים בין הפיתיון לבין המוות של אחד מהעכברים, הם יימנעו מאכילת הרעל. לכן, כיום נפוץ מאוד השימוש ברעל המושהה. העכבר טועם מהרעל, חוזר למקומו ואינו מקשר בין מיתתו לבין האוכל שאכל מספר ימים או שבועות קודם לכן.
יש רעל עכברים נוסף הנראה כאבקה לבנה. זהו רעל המדכא את פעילות המוח, גורם לירידת הטמפרטורה בגוף העכבר, כתוצאה מבליעת רעל זה מאבד העכבר את ההכרה ומת כעבור מספר שעות. השימוש ברעל זה, יחסית לרעלים האחרים, אינו מכאיב ואינו מתאכזר אל העכברים.

רעל עכברים –יתרונות וחסרונות
רעל עכברים גורם לנזקים תברואתיים. אחד החסרונות של השימוש ברעל עכברים מושהה הוא שאף פעם אי אפשר לדעת היכן ימות העכבר המורעל. גופת העכבר עלולה להימצא בפתחים צרים או בסדקים, להפיץ ריח נורא ולמשוך אליה חרקים ורמשים.
רעל עכברים עלול לסכן את הדיירים. אדם או בעל חיים שטעם, בטעות, רעל עכברים עלול להיפגע באופן קשה. הוא עלול לסבול מתופעות לוואי חמורות ואפילו למות.
רעל עכברים גורם לעכברים סבל מתמשך. ארגוני צער בעלי חיים מתנגדים לשימוש ברעל עכברים המתאכזר אל בעלי החיים וגורם להם סבל רב.
היתרון הגדול של רעל עכברים הוא היעילות והמהירות. הדברת עכברים באמצעות רעל עכברים עדיין נחשבת לשיטה המהירה והיעילה ביותר במלחמה עם העכברים.